Kategorie

Information

Maty silikonowe

Maty do koronek cukrowych – fantazyjna ozdoba każdego wypieku

 

Podczas pieczenia ciasta lub tortu zapewne chcesz, by nie tylko był smaczny, ale także przyciągał swoim oryginalnym wyglądem i fantazyjną ozdobą. W ostatnich czasach jednym z bardziej popularnych trendów w cukiernictwie jest dekorowanie ciast i tortów w formie koronek.

 

By takie koronki były piękne i przyciągały wzrok, możesz posłużyć się specjalną formą. W ofercie sklepu internetowego SWEETCAKE znajdziesz szeroki wybór mat do koronek cukrowych. Nasze maty wykonane są z silikonu, dzięki czemu nie przylegają do ciasta i pozwalają szybko stworzyć ulubiony wzór na wypieku.

 

Jak używać maty do koronek?

 

Dostępne na rynku maty silikonowe do koronek cukrowych posiadają piękne wzory w formie listków, kwiatów, kokardek, a nawet kompletnych kompozycji takich jak pasy, czy falbanki. W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór mat z wzorami geometrycznymi, a także napisami czy serduszkami.

 

Dzięki takiej silikonowej foremce każdy jest w stanie stworzyć kreatywne i słodkie ozdoby na ciasta. Oferowane przez nas maty renomowanych producentów takich jak Wilton czy Kate Sue pozwolą pięknie ozdobić bok ciasta czy tortu.

 

Maty można używać do odciskania wzoru na masie plastycznej, marcepanie czy czekoladzie plastycznej. Jak jej używać?

 

Należy położyć matę na płaskiej i stabilnej powierzchni, a następnie umieścić na niej kawałek masy cukrowej. Masę dociśnij do maty wałkiem. Po usunięciu zbędnych kawałków masy posmaruj ją specjalnym jadalnym klejem i dociśnij do boku tortu. Teraz już wystarczy tylko usunąć matę i wybrany wzór na torcie masz gotowy.

 

Forma silikonowa jest wygodna w użyciu i nie wymaga natłuszczania. Dzięki niej dekoracje tortów są bardzo efektowne i z pewnością zachwycą Twoich gości.

 

Polecamy także pozostałe nasze akcesoria do dekoracji ciast i tortów. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór barwników, jadalnych farb, pisaków, posypek czy mas cukrowych do wykonania tortu w stylu angielskim. Dodaj blasku swoim wypiekom!

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów