Kategorie

Information

Masa cukrowa

Masa cukrowa – słodkie ozdoby jak ulepione z plasteliny

 

Masa cukrowa zwana też lukrem plastycznym to słodka masa służąca do dekorowania tortów w stylu angielskim. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy możesz udekorować tort, by wyglądał tak jak te z najlepszych cukierni, podpowiadamy: jest to możliwe! Wystarczy użyć masy cukrowej do dekoracji tortu.

Jest to najlepsza masa cukrowa do dekoracji tortu, ciast, ciasteczek, babeczek czy tworzenia wyszukanych figurek lub dekoracji. Możesz nią modelować proste powierzchnie wypieku lub lepić jak z plasteliny wyszukane ozdoby.

 

Jak używać profesjonalnej masy cukrowej?

 

Profesjonalna gotowa do użycia masa cukrowa idealnie nadaje się do dekorowania tortów i ciast. Doskonale sprawdza się jako ozdoba tortów w stylu angielskim. Masy cukrowej można używać również do kreowania fantazyjnych wzorów i koronek na tortach.

 

Zastosowanie masy cukrowej jest bardzo proste. Jeśli kiedykolwiek lepiłeś z modeliny lub plasteliny, na pewno poradzisz sobie z masą cukrową. Ta łatwa w użyciu plastyczna masa wiodącej angielskiej firmy Renshaw pozwala na nadanie jej dowolnego kształtu lub figurki. Wystarczy energicznie rozgnieść ją w rękach, a następnie rozwałkować na pożądaną grubość i przenieść na przygotowany wcześniej wypiek.

 

Jeśli masa zbyt mocno się klei, warto przed rozpoczęciem wałkowania podsypać ją cukrem pudrem. Musisz też pamiętać o tym, że wypiek przed rozpoczęciem dekorowania powinien być schłodzony – dzięki temu masa łatwiej do niego przylega i pozwala się dowolnie kształtować.

 

Niewykorzystana masa cukrowa może być przechowywana w lodówce lub innym chłodnym i suchym miejscu. Powinna być szczelnie zawinięta folią spożywczą, by nie wyschła.

 

Nasz sklep internetowy SWEETCAKE oferuje masy cukrowe w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możesz upiec i udekorować ciasto lub tort w takim kolorze, jaki sobie wymarzyłeś. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałą ofertą sklepu. Do wyboru naszych klientów przedstawiamy akcesoria do dekoracji, a także gotowe dekoracje, kolorowe pisaki, flamastry, brokat czy posypki. 

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 34 elementów